MS-v-hokeji.sk Portal o MS v hokeji 2016

Spravodajský web oficiálneho sponzora MS v hokeji 2016

Všetko o MS

Oficiální maskot MS 2012

Tento rok sa hrajú už 76. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Na usporiadanie majstrovstiev bolo vybraté Fínsko a Švédsko.

MS v hokeji 2012 sa budú odohrávať v období od 4. do 20. mája v mestách Helsinky a Štokholm. Štáty boli vybraté na kongrese v Berne 8. mája 2009. Kandidátmi na usporiadateľa Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji bola i Česká republika, Bielorusko a Maďarsko. Švédsko bude hostiť majstrovstvá už po desiate, deväť predchádzajúcich sa taktiež konalo v Štokholme. Prvé MS v hokeji sa vo Švédsku konali v roku 1949 a zlaté medaile si odniesol československý tím.

V tomto roku bude zmena herného systému, ktorý sa nezmenil od roku 2000. 16 tímov bude rozdelených do dvoch skupín po ôsmych a v každej skupine bude hrať každý s každým. Celkom sa zvýši počet zápasov z 56 na 64. Do štvrťfinále postúpia najlepšie štvorice z každej skupiny.

Vo štvrťfinále bude hrať 1. tím zo skupiny A so 4. tímom skupiny A, 2. tím skupiny A s 3. tímom skupiny A atd. Slovensko, ktoré usporiadalo majstrovstvá v roku 2011 je v skupine A, prvý zápas odohrá 4. mája s Kanadou v Helsinkách v aréne Hartwall Arena. Česko je v skupine B a prvý zápas odohrá taktiež 4. mája v Štokholme s Dánskom. Finálový zápas sa bude hrať v aréne Hartwall Arena v Helsinkách 20. mája o 19.30.

Maskotom Majstrovstiev v roku 2012 je HockeyBird, hokejový vták. Autor maskota Toni Kysenius sa inšpiroval populárnou hrou Angry Birds pre mobilné telefóny. HockeyBird má rád rockovú hudbu a oplátky. V roku 2011 bol maskotom vlk Gooly.

MS v ľadovom hokeji v roku 2011 sa konali na Slovensku, kde sa Majstrovstvá konali po prvý krát za celú dobu. Víťazom sa stalo Fínsko, druhé bolo Švédsko a tretie Česká republika.

Tento rok je opäť oficiálnym sponzorom stavebná chémia Ceresit. A opäť máte možnosť vyhrať ceny od spoločnosti Henkel. Hlavnou výhrou je zájazd do Helsínk a dva lístky na zápas Slovensko vs. Finsko. Ďalšími cenami sú hokejové dresy, šále a puky.