MS-v-hokeji.sk Portal o MS v hokeji 2016

Spravodajský web oficiálneho sponzora MS v hokeji 2016

Výborný výkon proti Česku

Slovenskí reprezentanti sa predstavili v Bratislave na štadióne Ondreja Nepelu pred takmer vypredaným hľadiskom v odvetnom zápase proti Česku. Zápas bol spomienkou na Pavla Demitru, ktorý bol im memoriam uvedený do Siene slávy slovenského hokeja.

SLOVENSKO - ČESKO 2:3 PO SAM. NÁJAZDOCH

Slovenské mužstvo začalo aktívne od prvých sekúnd zápasu, vynútilo si presilovku, bohužiaľ ostala nevyužitá. Z českej strany skúšal šťastie Průcha, ktorý však nemieril presne. Nasledovala séria slovenských presilových hier v ktorých sa šance rodili ťažko a paradoxne mohlo zahrmieť na druhej strane, keď Průcha sám korčuľoval na bránu, položil si Laca ale už nedokázal presne zakončiť.

Prvá minúta druhej tretiny bola pre Slovensko gólová. Marcel Hossa nahodil puk za českú bránu, a ten sa odrazil od mantinelu pred bránku, kým český brankár Pöpperle ho išiel spracovať za bránku a Bližňák nemal najmenší problém skórovať. Česká odpoveď prišla o tri minúty z hokejky Průchu, ktorý sa presadil v presilovej hre. Slovenský tím pokračoval v aktivite, výsledkom ktorej boli šance Bližňáka a Ružičku. V 34. minúte sa puk po Hovorkovej strele dostal k Bartovičovi, ktorý poslal opäť Slovensko do jednogólového vedenia. V 36. minúte Laco vynikajúcim zákrokom zabránil skórovať Tenkrátovi.

Tretia časť sa vyznačovala opatrnosťou, nikto nechcel spraviť chybu. V 44. minúte strelou pomedzi Lacove betóny vyrovnal Holík. Súperi sa v týchto chvíľach pozorne bránili, šancí bolo menej. Ku koncu tretej tretiny mal v prečíslení gól na hokejke Surový, ale trafil iba žŕdku českej bránky. Na druhej strane hasil Laco pred Holíkom a poslednú slovenskú veľkú šancu v riadnej hracej dobe mal Juraj Mikúš, český gólman ho vychytal.

V predĺžení mali väčšie šance českí hokejisti, Laco svojich podržal najmä pri šanciach Vondrku a Tenkráta. V samostatných nájazdoch sa nedokázal presadiť ani jeden slovenskí hokejista a tak víťazstvo pre česko zariadil Kovář. Slovensko prehralo po výbornom výkone s Českom po samostaných nájazdoch 2:3.

Vladimír Vůjtek (tréner SR): „Doteraz náš najlepší výkon bol prvý duel v Rusku. Dnes to bol štvrtý zápas v rade, kde sme hrali vyrovnane s ťažkými súpermi. Bohužiaľ, stále ťaháme za kratší koniec. Dnes sme mali trochu smolu. Český tím bol silný na puku. Niekedy nás zamkol v naše tretine, ale vyložené šance si nevypracoval. My sme mali v posledných piatich minútach dve. Bola tam žŕdka či dorážka do poloprázdnej bránky. Šťastie nám trochu chýba. Zatiaľ ani jedna päťka nezodpovedá mojim predstavám pre majstrovstvá sveta.“

Góly: 21. Bližňák (Marcel Hossa, J. Laco), 34. Bartovič (J. Mikúš, Marek Hovorka) - 24. P. Průcha (Vondrka, Čáslava), 44. P. Holík (Vincour, Krejčík), rozhodujúci sam. nájazd Jan Kovář.

Samostatné nájazdy: J. Mikúš nedal, P. Nedvěd nedal, Marek Hovorka nedal, Jan Kovář 0:1, Ján Sýkora nedal. Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška (SR), Jeřábek - Blümel (obaja ČR), Valach (SR), 10 021 divákov

Zostavy:
Slovensko: J. Laco - Sekera, P. Mikuš, Jurčina, Stehlík, Starosta, Vydarený, Kudroč, Sersen - Radivojevič, Bližňák, Marcel Hossa - Marek Hovorka, J. Mikúš, Bartovič - Kytnár, Surový, Š. Ružička - Ján Sýkora, Špirko, Cibák

Česko: Pöpperle - Nakládal, Krejčík, Kutlák, Čáslava, Zámorský, Mojžíš, Kudělka - Tenkrát, Vampola, Tlustý - Průcha, P. Nedvěd, Vondrka - Petružálek, Jan Kovář, I. Rachůnek - Kumstát, P. Holík, Vincour.