MS-v-hokeji.sk Portal o MS v hokeji 2016

Spravodajský web oficiálneho sponzora MS v hokeji 2016

Veľký obrat proti Nórom

Slovenskí hokejisti odohrali predposledný prípravný zapas pred MS v rámci Škoda Cupu 2012 v Bratislave. Stretnutie, v polovici ktorého prehrávali už 0:4, dokázali priviesť do remízového konca a samostatných nájazdov.

Slovensko - Nórsko 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 2:3, 2:0 - 0:0, 0:1)

Po vlažnom úvode z oboch strán, prišla prvá slovenská šanca z hokejky Baranku, ktorému nahrával Hruška. Na druhej strane prvú vážnejšiu nórsku šancu premenil na gól Hansen, ktorý spomedzi kruhov prestrelil Hamerlíka. Vyrovnať mohol v 11. minúte Marcel Hossa, v páde však minul. Štatisticky vyznela prvá tretina paradoxne, pretožš nebezpečnejší boli Nóri, ale streleckú aktivitu mal na hokejkách slovenský tím. Na konci prvej tretiny v oslabení unikol Juraj Mikúš, bohužiaľ netrafil bránku.
Úvod druhej tretiny bol rozkúskovaný mnohými vylúčeniami, Sekerovu delovku brankár Haugen kryl. Nórska taktika spočínala na rýchlych protiútokoch zo zabezpečenej obrany a od 30. minúty trikrát udreli. Najskôr Skroder prestrelil Hamerlíka, o dve minúty na 0:3 zvyšoval Bastiansen a hororovú trojminútovku pre slovenský tím zakončil opäť Skroder. Tréner Vůjtek si vzal oddychový čas a prehovoril svojim hráčom do duše. Jeho slová padli na úrodnú pôdu, pretože už o dve minúty strelil prvý slovenský gól Starosta, keď prestrelil Haugena od modrej čiary. Na dva góly k Nórom priblížil Slovensko Radivojevič, ktorý využil ponúknutú presilovku. Záverečný tlak bol prerušený Starostovým vylúčením.

Tretia časť začala tlakom Slovenska. Vyústila v 43. minúte, keď Juraj Mikúš doklepol vyrazenú strelu Miklíka. Slováci sa snažili o vyrovnanie, Nóri pozorne bránili. Šance sa rodili tažko, jednu z mála nevyužil v 55. minúte Cibák po peknom vysunutí od Draveckého. Tesne pred koncom ešte nevyužil svoju šancu Juraj Mikúš, ale 22 sekúnd pred koncom vyrovnal Radivojevič a poslal zápas do predĺženia.

V predĺžení gól nepadol a tak rozhodovali samostatné nájazdy. Zo slovenskej strany neuspel Šatan, Miklík a ani Tatar. Za Nórov uspeli Skroder aj Trygg a tak Slovensko prehralo s Nórskom 4:5 po samostatných nájazdoch.

Góly: 35. Starosta (Tatar, J. Mikúš), 37. Radivojevič (Sekera), 43. J. Mikúš (Michel Miklík, Tatar), 60. Radivojevič (Michel Miklík, Vydarený) - 7. Hansen (K. A. Olimb, Tollefsen), 30. Skroder (Thoresen, Hansen), 32. Bastiansen (Spets, Kristiansen), 33. Skroder (Thoresen), rozhodujúci sam. nájazd Skroder.

Samostatné nájazdy: Šatan nedal, Skroder 0:1, Michel Miklík nedal, Thoresen nedal, Tatar nedal, Trygg 0:2.

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - Stano, M. Novák, 3129 divákov

Zostavy
Slovensko: Hamerlík - Sekera, Mihálik, M. Hruška, Baranka, Starosta, Vydarený, Kudroč, Sersen - Radivojevič, Bližňák, Marcel Hossa - Šatan, Surový, Bartovič - Michel Miklík, J. Mikúš, Tatar - Dravecký, Cibák, Marcel Haščák

Nórsko: Haugen - Holos, Solberg, Tollefsen, Bonsaksen, Trygg, Kaunismäki, Laumann Ylven, Lokken Ostli - Thoresen, Hansen, Skroder - Kristiansen, Bastiansen, Spets - Martinsen, K. Forsberg, Roymark - K. A. Olimb, Ask, Rosseli Olsen

Hlasy po zápase:
Vladimír Vůjtek (tréner SR): „Začali sme zle a čakali, čo sa s nami stane. Hrali sme bojazlivo, ale to sa opakuje zápas čo zápas. Tam strácame výhodu domáceho prostredia. V polovici druhej tretiny sme nakopili viac chýb v obrane, ako vo všetkých predchádzajúcich dueloch dokopy. Som rád, že sme nezložili zbrane a stihli vyrovnať. To je pozitívum, no stretnutia musíme začínať úplne inak, lebo budeme mať problémy.“