MS-v-hokeji.sk Portal o MS v hokeji 2016

Spravodajský web oficiálneho sponzora MS v hokeji 2016

V semifinále proti Česku

V semifinále proti Česku

Slovenská hokejová reprezentácia odohrá svoj semifinálový zápas proti odvekému rivalovi z Česka

V sobotu 19.5. sa v Helsinkách o 13:30 uskutoční prvý semifinálový zápas, v ktorom proti sebe nastúpia Rusko - Fínsko. Rozhodli o tom ich štvrťfinálové zápasy, keď Rusko postúpilo cez Nórsko a Fínsko porazilo hokejistov USA. 

Na druhé semifinále o 17:30 nastúpi Slovensko proti Česku. Slovensko v štvrťfinále vyradilo Kanadu a Česko si poradilo s domácim Švédskom. Slovensko sa do boja o medaily prebojovalo po dlhých siedmych rokoch, naposledy na šampionáte v Česku v roku 2004.

História vzájomných súbojov hovorí jasnou rečou pre nášho západného suseda. Doteraz sa oba tímy stretli na MS trinásťkrát, Slovensko vyhralo dva súboje a jeden sa skončil remízou. Posledné slovenské víťazstvo sa datuje z roku 2007 zo šampionátu v Rusku, kde Slovensko vyhralo 3:2. Jediné a najpamätnejšie víťazstvo vo vyraďovacej časti zaknihovali Slováci práve v Helsinkách v roku 2003, keď v súboji o bronz porazili Česko 4:2.

Dobrou správou pre slovenských fanúšikov by mali byť informácie o zdravotnom stave Juraja Mikúša. Po hrozivo vyzerajúcom zákroku kolenom od kanaďana Getzlafa mu museli do šatne pomôcť spoluhráči. "Ešte neviem, čo Juraja trápi. Myslím si, že to bol len typický koňar. Verím, že bude v poriadku a cez víkend bude hrať. Bolo tam koleno od súpera. Ešte šťastie, že Jurajovi netrafil koleno, ale stehenný sval. Inak to bolo škaredé," povedal o zdravotnom stave svojho zverenca tréner Vladimír Vůjtek. Zdravotný stav Juraja Mikúša a taktiež jeho účasť v semifinále je neistý, ale všetci fanúšikovia slovenského hokeja dúfajú, že sa dá do poriadku. 

Späť na články