MS-v-hokeji.sk Portal o MS v hokeji 2016

Spravodajský web oficiálneho sponzora MS v hokeji 2016

Tesná prehra s Českom

Tesná prehra s Českom

V piatom prípravnom zápase nastúpili slovenskí hokejisti proti svojmu odvekému rivalovi z Česka. Zápas z O2 Arény bol tiež spomienkou na trimf Československa zo šampionátu v Prahe v roku 1972. Odveta sa hrá v piatok 20. apríla v Bratislave.

ČESKO - SLOVENSKO 3:1

Na prvú tretinu nastúpili obe mužstvá v retro dresoch z tej doby. Slováci začali súboj opatrne a vychádzali predovšetkým z dobre zabezpečenej obrany. Prvú českú šancu mal Tlustý, Hamerlík však dobre zasiahol. Slovenskí reprezentanti sa postupne osmeľovali a skúšali Štěpánkovu pozornosť najmä strelami z väčšej vzdialenosti. V 18. minúte pri vlastnom oslabení mal veľkú šancu Radivojevič, nedal a z protiútoku inkasoval Hamerlík po Kutlákovej strele.
 
V druhej časti prebrali aktivitu viac na svoje hokejky slovenskí hráči, ale zrádzala ich koncovka a preto mnohé šance ostali nevyužité. Obom mužstvám nevychádzali presilovky, pri slovenskej dokonca Plekanec sám korčuľoval na Hamerlíka, ale ten svoj tím podržal. V 35. minúte po vhadzovaní v útočnom pásme nahodil Kudroč puk na Štepánka a ten nešťastným tečom skončil až za jeho chrbtom. Do konca tretiny Slováci pokračovali v aktivite a vytvárali si aj ďalšie šance.
 
Tretiu tretinu začalo české mužstvo presilovkou, avšak s ponúknutou príležitosťou si nedokázali poradiť. V 47. minúte mal obrovskú šancu Nedvěd, trafil len do Hamerlíka. Na opačnej strane skúšal štastie Surový, ale český gólman sa nedal zaskočiť. V 56. minúte vystrelil od modrej čiary Kutlák, Hamerlík jeho strelu len vyrazil a pre Tenkráta už nebol problém skórovať. Slovesnká snaha v závere aspon o vyrovnanie pri power-play nevyšla, Plekanec spečatil výhru Česka do prázdnej brány na 3:1.

Góly: 18. Kutlák (Kašpar, Petružálek), 56. Tenkrát (Kutlák, Plekanec), 60. Plekanec (Štěpánek) - 35. Kudroč (Surový).
 
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška (SR), Jeřábek (ČR) - Blümel (ČR), Valach (SR), 9450 divákov.
 
ZOSTAVY:
Česko: Štěpánek - Nakládal, Krejčík, Kutlák, Čáslava, Mojžíš, Kudělka, Zámorský - Tenkrát, Plekanec, Tlustý - Pcetružálek, J. Novotný, Kašpar - Průcha, P. Nedvěd, I. Rachůnek - Kumstát, Jan Kovář, Vondrka - Vampola, P. Holík
 
Slovensko: Hamerlík - Starosta, P. Mikuš, Kudroč, Sersen, Vydarený, V. Mihálik, Stehlík - Radivojevič, Bližňák, Marcel Hossa - Surový, Cibák, Š. Ružička - Marek Hovorka, J. Mikúš, Bartovič - Lušňák, Kytnár, Špirko.

Späť na články