MS-v-hokeji.sk Portal o MS v hokeji 2016

Spravodajský web oficiálneho sponzora MS v hokeji 2016

Príprava - úvodný dvojzápas s Dánskom

V rámci prípravy na nadchádzajúce MS vo Fínsku a Švédsku odohrala slovenská reprezentácia v Košiciach prvé dva prípravné zápasy s hokejistami Dánska.

SLOVENSKO - DÁNSKO 1:3

Slovensko začalo svoj prvý prípravný zápas pred MS aktívne, ale bez gólov. Výraznejšie šance sa rodili ťažko, prvá tretina bola poznačená množstvom nepresností na oboch stranách. Z prvej tretiny možno vyzdvihnúť pokusy Sýkoru a Špirka. V 15. minúte sa pokúšal presadiť Radivojevič, brankár Andersen bol na mieste. Skóre duelu otvoril v 18. minúte dánsky obranca Gronvaldt nahodeným pukom od modrej čiary, ktorý si našiel cestu až za Hamerlíkov chrbát.

V druhej tretine prvý pohrozili Dáni v 24. minúte, slovenský gólman bol na mieste. Na druhej strane skúšal štastie Marcel Hossa, ale ani na dvakrát Andersena neprekonal. Slovenský tím postupne zvyšoval svoj tlak, šance mali Baranka s Kytnárom. V 33. minúte sa Slováci ešte ubránili presilovej hre piatich proti trom, ale pri následnej presilovej hre o jedného hráča už inkasovali z hokejky Gronvaldta. Už o 59 sekúnd Slovensko vrátil do hry Radivojevič, ktorý prepasíroval Barankove nahodenie pomedzi betóny dánskeho brankára.

Tretie dejstvo sa začalo opatrne z oboch strán, šancí moc nebolo. Gólovo sa neskončila šanca Špirka, ani následná presilová hra. Neskôr si Hamerlík poradil s pokusom Karvinena, ale v 57. minúte už nestačil na Jacobsenovu strelu a inkasoval gól na konečných 1:3.

Góly: 35. Radivojevič (Baranka) - 18. Gronvaldt (Morten Green), 34. Gronvaldt (Moller, Morten Madsen), 57. Jakobsen (Morten Madsen, Andersen) Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - M. Novák, M. Korba, 2600 divákov

Zostavy:
Slovensko: Hamerlík - Starosta, Baranka, Kudroč, Vydarený, Sersen, Stehlík, M. Grman, P. Mikuš - Radivojevič, Cibák, Marcel Hossa - Hovorka, J. Mikúš, Špirko - Surový, Bližňák, Š. Ružička - J. Sýkora, Kytnár, Galamboš

Dánsko: Andersen - Gronvaldt, Pedersen, Kristensen, Lassen, Bruggisser, Damgaard - Karvinen, Jakobsen, Morten Madsen - Starkov, Morten Green, Lykkeskov - Storm, Moller, Poulsen - Svendsen, Carlsen, Nordentoft

SLOVENSKO - DÁNSKO 3:4 PO SAM.NÁJAZDOCH

Slováci začali vysoko aktívne a už na začiatku stretnutia zasypali hosťujúceho gólmana Andersena množstvom striel. Dánsky brankár odolal aj pokusom štvrtej a následnej aj prvej slovenskej formácie v presilovej hre. Následne nebezpečne pálil Lušňák, avšak bez gólového efektu. Zvyšok tretiny už výraznejšie šance na oboch stranách nepriniesol.

Druhú tretinu začali Slováci vylúčením a trest prišiel z hokejky Mortena Greena, ktorý dorazil strelu Lassena. Tento moment slovenský tím prebral, na 1:1 dával v 32. minúte Juraj Mikúš. O minútu Slováci už viedli zásluhou presnej strely Petra Mikúša. O dve minúty šikovne tečoval pokus Lykkeskova Starkov a vyrovnal na 2:2. Dánsky obrat dokonal v druhej tretine Lassen, ktorý prekonal Hudáčka pri dvojnásobnej výhode.

Dáni sa v tretej tretine zamerali na bránenie tesného náskoku. Slovenské trápenie s dánskou obranou ukončil v 52. minúte svojím druhým gólom Juraj Mikúš. Do konca zápasu obe mužstvá premárnili po jednej veľkej šanci a preto sa muselo rozhodnúť v samostatných nájazdoch, pretože v predĺžení gól nepadol. Za Slovensko sa nepresadili Juraj Mikúš, Ružička a ani Radivojevič, na dánskej strane skóroval Jacobsen. Slovensko prehralo s Dánskom po nájazdoch 3:4.

Góly: 32. J. Mikúš (Surový), 33. P. Mikuš (Lušňák), 52. J. Mikúš (Vydarený, Hovorka) - 27. Morten Green (Lassen), 35. Starkov (Lykkeskov), 38. Lassen (Gronvaldt), rozhodujúci sam. nájazd Jakobsen Nájazdy: Morten Madsen nedal, Ružička, nedal, Morten Green nedal, J. Mikúš nedal, Jakobsen 0:1, Radivojevič nedal Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Lauff - M. Korba, Gajan, 2458 divákov

Zostavy:
Slovensko: J. Hudáček - Starosta, Baranka, Vydarený, Kudroč, M. Grman, P. Mikuš, Sersen, Stehlík - Radivojevič, Cibák, Marcel Hossa - Surový, J. Mikúš, Hovorka - Š. Ružička, Bližňák, Lušňák - J. Sýkora, Kytnár, Špirko

Dánsko: Andersen - Gronvaldt, Pedersen, Kristensen, Lassen, Bruggisser, Damgaard - Karvinen, Jakobsen, Morten Madsen - Starkov, Morten Green, Lykkeskov - Storm, Moller, Poulsen - Svendsen, Carlsen, Nordentoft