MS-v-hokeji.sk Portal o MS v hokeji 2016

Spravodajský web oficiálneho sponzora MS v hokeji 2016

Na záver výhra s Nemeckom

Slováci v záverečnom stretnutí prípravy pred MS zvíťazili nad Nemeckom, hlavným hrdinom bol Juraj Mikúš, ktorý rozhodol v nájazdoch.

Slovensko - Nemecko 5:4 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Dobrý vstup Slovenska do stretnutia zvýraznil v 2. minúte Miklík, ktorý dorazil Kudročovu strelu od modrej. Nemecká odpoveď prišla v 8. minúte, keď si Laco najskôr poradil s dvomi strelami Müllera, ale na Reimerovu dorážku už bol prikrátky. Následne sa hra odohrávala prevažne v strednom pásme, kde sa bojovalo o každý puk. Slováci sa snažili, ale boli to Nemci, ktorí v 15. minúte strelili svoj druhý gól zásluhou Reimera. Pred prvou sirénou ešte po góle volali šance Hudáčka, Šatana a Surového.

Úvod druhej tretiny opäť patril Slovensku. V 23. minúte vyrovnal Hovorka, ktorému po peknej akcii prihrával Špirko. Hra sa postupne zrýchlila a pribúdalo závarov pred bránkami. Do vedenia dostal Slovákov v 28. minúte Šatan, ktorý obkorčuľoval nemeckú bránku a popod betón zasunul. Slováci sa snažili pridať aj štvrtý gól, príležitosti mali hlavne v presilovej hre. Trest prišiel z nemeckej strany z hokejky Reimera, ktorý v 36. minúte skompletizoval hetrik.

Dobrý a rýchly hokej pokračoval aj v tretej tretine. Do vedenia poslal Slovensko v 45. minúte Surový, ktorý trafil horný roh Endrasovej bránky. Vyrovnať mohol už o minútu Greilinger, Laco bol na svojom mieste. Nemci sa pokúšali útočiť, čisté šance si vytvárali len ťažko. Štastie sa na nich usmialo v 57. minúte, keď Akdag štastne vyrovnal na 4:4 a psounul stretnutie do predĺženia.

V predĺžení gól nepadol a tak museli rozhodnúť nájazdy, v ktorých bolo Slovensko úspešnejšie najmä vďaka dvom nájazdovým gólom Juraja Mikúša. Slovensko zvíťazilo nad Nemeckom 5:4 po samostatných nájazdoch.

Góly: 2. Michel Miklík (Kudroč, Tatar), 23. Marek Hovorka (Špirko, Cibák), 28. Šatan (Sersen, Surový), 45. Surový (L. Hudáček, P. Mikuš), rozhodujúci sam. nájazd J. Mikúš - 8. Reimer (P. Gogulla, Schüle), 15. Reimer (Pietta, P. Gogulla), 36. Reimer (Krüger, P. Gogulla), 57. Akdag

Samostatné nájazdy: Marek Hovorka nedal, Reimer 0:1, Šatan nedal, Greilinger nedal, J. Mikúš 1:1, Rankel nedal, Mauer nedal, J. Mikúš 2:1

Vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - P. Stano, Valach, 4610 divákov

Zostavy:
Slovensko: J. Laco - Sekera, Baranka, Sersen, P. Mikuš, Starosta, Vydarený, Kudroč, Mihálik - Radivojevič, Bližňák, Marcel Hossa - Šatan, Surový, L. Hudáček - Michel Miklík, J. Mikúš, Tatar - Marek Hovorka, Cibák, Špirko

Nemecko: Endras - Fischer, Akdag, Krüger, Müller, Lavellée, Schüle, Peterman, Ondruschka - Tripp, Hospelt, Rankel - Kaufmann, Barta, Furchner - Reimer, Pietta, P. Gogulla, Greilinger, Schütz, Mauer