MS-v-hokeji.sk Portal o MS v hokeji 2016

Spravodajský web oficiálneho sponzora MS v hokeji 2016

Handzuš sa pripojí v Helsinkách

Handzuš sa pripojí v Helsinkách

K reprezentácii sa v dejisku šampionátu pripojí útočník San Jose Sharks Michal Handzuš. S Michalom som komunikoval v stredu neskoro večer helsinského času. K tímu by sa mal pripojiť okamžite po prílete do Helsínk, v piatok podvečer,dodal generálny manažér reprezetnácie Otto Sýkora. O dopísaní Michala Handzuša do oficiálnej súpisky sa rozhodne v priebehu víkendu. 

Kapitánom slovenského výberu na MS bude Zdeno Chára. Funkcia asistenta pripadla Miroslavovi Šatanovi a Dominikovi Graňákovi. V prvom rade je rozhodnutie trénerov pre mňa poctou. Všetci hráči, ktorí sme tu v Helsinkách však veľmi dobre vieme, o čo nám na majstrovstvách sveta ide a spoločnými silami sa to pokúsime dosiahnuť. Kapitánske céčko neberiem ako nejakú výsadu, sme jeden tím, spoločne komunikujeme. Pre mňa sú kapitáni aj Miro a Dominik,“  povedal Zdeno Chára. 

Z nominácia trénera Vladimíra Vůjtka na oficiálnej šampionátovej súpiske chýbajú Július Hudáček, Michal Sersen, Marek Hovorka a Rastislav Špirko. O ich dopísaní sa rozhodne v priebehu turnaja. Slovensko nastúpi už zajtra (4.5.) o 15:15 proti Kanade.

Späť na články